Впровадження енергоефективних заходів у житловому будинку за кошти держави

Від: 29 Грудня, 2020

          Щороку Херсонська ТЕЦ отримує купу листів щодо зменшення/збільшення температури теплоносія. Зазвичай нашим абонентам ми відповідаємо, що котли ТЕЦ – це не звичайні газові горілки, які легко регулювати. Тому температуру подачі теплоносія можна знизити лише до технологічного мінімуму. У даному питанні ТЕЦ керується температурним графіком, затвердженим Херсонською міською радою. При цьому сучасні технології діють змогу нашим споживачам самостійно регулювати не лише температуру подачі теплоносія, а й суттєво економити кошти. Як ви вже зрозуміли, мова піде про енергоефективні заходи, такі як встановлення погодозалежної автоматики, ІТП та комплексну тепломодернізацію житлового будинку.

          Де взяти кошти на вартісне обладнання?

          Впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках може зменшити для споживачів платежі за тепло принаймні вдвічі. У Фонді енергоефективності держава передбачила значну суму коштів для того, щоб мешканці будинків об’єднались і, вже як ОСББ, взяли участь в програмі «Енергодім» з термомодернізації будинків та впровадження енергоощадних заходів. Але із 33 тисячі створених ОСББ, тільки 282 подали заявки до Фонду.

          Програма «Енергодім» має два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний». ОСББ може отримати грант з часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності до 70% на попередній енергоаудит, розробку проектної документації та її експертизу, послуги з технічного та авторського нагляду, обстеження інженерних систем та сертифікацію енергетичної ефективності будівлі. Очікуване скорочення споживання енергоресурсів у багатоквартирних будинках, в залежності від обраного пакету заходів, від 20% до 60%.

         «Наразі у Фонді є понад 2,5 мільярда гривень, але їх не використано. Навіть заявок на таку суму не подано. Поки що він не працює на повну через низьку активність людей», — зазначає заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

          Така ситуація склалася через політику радянських часів, яка привчила людей, що хтось має замінювати лампочки та розбиті вікна в під’їзді. Коли розпочався процес приватизації житла, всі швидко скористалися цією можливістю. Усі усвідомили, що стали господарями квартири, хоча мали б також усвідомити, що стали співвласниками будинку в цілому.

          Крім того, на готовність людей до впровадження енергоефективних заходів впливає і те, що зараз державна надає субсидію на комунальні послуги. Наразі понад 2,9 млн домогосподарств отримують субсидію, тому більшість людей не думає про те, щоб долучитись до енергоефективних заходів, витрачати на це свої кошти, адже за них і так платить держава.

         «Має пройти декілька років поки люди усвідомлять, що в їх квартирах буде тепліше, а платежі менше, якщо позбавитись втрат тепла через холодні стіни, дах та вікна», — говорить Наталія Хоцянівська.

          За її словами, саме зараз мешканці будинків мають активізуватися і через ОСББ розпочати співпрацю з Фондом енергоефективності, щоб вже наступного року реалізувати енергоефективні заходи та відчути всі переваги енергоощадного житла.

За матеріалами прес – центру Міністерства розвитку громад та територій України.

Інші новини

Від: 10 Грудня, 2021

Від: 8 Грудня, 2021

Від: 6 Грудня, 2021

Слава Україні !

АТ "Херсонська ТЕЦ" відновлює роботу сайту та кабінету користувача,

на даний час інформація на сайті та в кабінеті користувача потребує коригування, ведутся технічні роботи.

Увага зміна реквізитів з 01.02.2023 р.!

UA273204780000026001924912509
АБ «УКГАЗБАНК»
МФО 320478