Тарифи Херсонської ТЕЦ та МКП “Херсонтеплоенерго”

Від: 20 Січня, 2021

Різниця в тарифах Херсонської ТЕЦ та Херсонтеплоенерго – це питання, яке наразі турбує значну частину громадськості нашого міста. Адже грудневі платіжки за опалення стали своєрідною шоковою терапією для багатьох абонентів ТЕЦ. Сьогодні ми спробуємо розібратись у причинах тарифної різниці.

?Хто встановлює тариф?

Херсонська ТЕЦ є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Це орган державної влади, який Постановою № 2267 від 30.11.2020р. встановив діючий тариф для потреб населення на рівні – 1668,47 грн за 1 Гкал, без ПДВ. Таке підвищення було спричинено збільшенням ціни на природний газ, який становить 80% тарифу, його транспортування та розподіл. Адже вартість блакитного палива, врахована у нинішньому тарифі складає 5375, 37 грн. за тис. куб. без урахування тарифів на його транспортування та розподіл. Для порівняння, у тарифі від 9 червня 2016р. ця складова становила 3948 грн. за тис. куб. Відшкодування собівартості за даним тарифом складало 72%. Цього катастрофічно недостатньо для підприємства, яке має сплачувати за спожиті енергоносії за новими цінами, проводити заміну та ремонт тепломереж, виплачувати заробітну плату та податки, тощо.
В свою чергу, МКП «Херсонтеплоенерго» – ліцензіати Херсонської обласної державної адміністрації. У цьому опалювальному сезоні для потреб населення було встановлено тариф на рівні – 1458,16 грн за 1 Гкал без ПДВ. Також не економічно обгрунтований показник, але Херсонтеплоенего має можливість отримувати своєрідне відшкодування собівартості тарифу у вигляді фінансових підтримок різних спрямувань від місцевої влади.
?Чому ціна квадратного метру у житлових будинках, що опалюються від ТЕЦ, суттєво коливалась?
Причин було декілька. Якщо для будинків, які мають теплові лічильники, методика розрахунку нарахувань не змінилась, то для тих, які не мають такого обладнання, облік послуги проводиться відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою КМУ № 830 від 21.08.2019р. Відповідно до нового порядку обліку послуги, крім опалювальної площі та кількості днів надання опалення, враховується ще й норматив теплового споживання, затверджений рішенням Херсонської міської ради № 306 від 15.09.2020р.
За тою ж методикою було розраховано тарифи житловим будинкам, які не надали показань теплових лічильників або надали із суттєвою затримкою. Голови ОСББ отримали роз’яснення, що вчасне надання показань теплових лічильників дозволить уникнути зайвих донарахувань, коригування для цих житлових будинків буде проведено у січні 2021р. Користуючись нагодою, нагадуємо, що у поточному місяці звіти з показаннями вузлів комерційного обліку теплової енергії приймаються з 20 по 25 січня у Службі збуту теплової енергії ТЕЦ.
?Охочі прикручувати засувку на вході для економії також отримали підвищений тариф.
Як ми вже неодноразово зазначали, до тарифу входить розрахункова витрата мережевої води та фіксований перепад температури мережевої води. Якщо ви зменшуєте витрату води на будинок, то тим самим збільшуєте перепад температури мережевої води. У підсумку – це лише примарна економія за рахунок інших мешканців будинку. Адже частина мешканців викликає інспектора для отримання перерахунку, а різниця все рівно, згідно показань приладу обліку, розподіляється між усіма, хто залишився без перерахунку.
В результаті таких дій порушується гідравліка не тільки будинків, а усієї теплової мережі. Різко зменшується витрата мережевої води, піднімається тиск в тепловій мережі, що призводить до перегріву мережної води та поривам на теплових мережах. Впоратись с таким хаосом обладнання підприємства не в змозі.
Відхилення витрати мережевої води допускається не більше +/- 10 відсотків від розрахункового значення.
Підсумовуючи, хочемо сказати, що Херсонська ТЕЦ, у межах своїх можливостей, надає підтримку абонентам у питаннях реструктуризації боргу, налагодження гідравлічного режиму житлового будинку, сплати за опалення без комісії та проведення перерахунків згідно актів – претензій. З цих та інших питань, ви можете звертатись до Служби збуту теплової енергії особисто або за телефонами ☎️ 36-60-18, 36-61-80.

Інші новини

Від: 10 Грудня, 2021

Від: 8 Грудня, 2021

Від: 6 Грудня, 2021

Слава Україні !

АТ "Херсонська ТЕЦ" відновлює роботу сайту та кабінету користувача,

на даний час інформація на сайті та в кабінеті користувача потребує коригування, ведутся технічні роботи.

Увага зміна реквізитів з 01.02.2023 р.!

UA273204780000026001924912509
АБ «УКГАЗБАНК»
МФО 320478