Структура тарифу на теплову енергію Херсонської ТЕЦ

Від: 5 Лютого, 2021

Тарифи на комунальні послуги – тема, яка гостро обговорюється в українському суспільстві. Традиційно, не оминула вона  і Херсонську ТЕЦ, тому для уникнення будь – яких маніпулювань з цього приводу, наше Товариство вирішило надати детальні роз’яснення.

Тариф та його складові.

Найбільша складова тарифу – це блакитне паливо. З кожної гривні, отриманої від споживачів теплової енергії, ТЕЦ автоматично перераховує 62,86% – НАК «Нафтогаз України» та близько 9,64% – АТ «Херсонгаз» (щомісяця ці дані корегуються у незначній мірі). Прикметно, що за розподіл природного газу підприємство сплачує круглий рік, в той час, як повноцінно працює лише 5 місяців. Не менш гостре питання ціни. Якщо два роки тому річна сума за розподіл природного газу складала близько 40 млн. грн., то у цьому році такі послуги вартуватимуть ТЕЦ уже 110 млн. на рік.

Що залишається теплопостачальній організації?

Після проведення розрахунків з газовими підприємствами ТЕЦ залишається близько 27,5%. На ці  кошти проводяться ремонтно – відновлювальні роботи, виплачується заробітна плата персоналу та податки, проводяться розрахунки за електроенергію та інше.

Чому у будинках «живуть» різні тарифи?

Херсонська ТЕЦ обслуговує 572 житлових будинки, з них приладами обліку теплової енергії обладнані – 431. Згідно показань теплових лічильників тариф для таких будинків складає в середньому від 30 до 50 грн за один квадратний метр. Разом з тим існує ряд багатоповерхівок, які встановили індивідуальні теплові пункти, відповідно, мають змогу економити ще більше,  їхні тарифи не перевищують 28 грн./м2. Для решти, а це 141 будинок без приладів обліку та 20 будинків, які не провели періодичну повірку теплових лічильників, тариф нараховується за методикою, затвердженою Постановою Кабінету міністрів України № 830 від 21.08.2019р. та враховує тепловий норматив, встановлений рішенням виконкому Херсонської міської ради від 15.09.2020р.      № 306.

Що радить підприємство споживачам, які прагнуть до економного споживання теплової енергії.

Для раціонального регулювання температури теплоносія у житловому будинку гарним рішенням стане встановлення індивідуального теплового пункту. В Україні створено Фонд енергоефективності, де держава передбачила значну суму коштів для того, щоб мешканці будинків об’єднались і, вже як ОСББ, взяли участь у програмі «Енергодім» з термомодернізації будинків та впровадження енергоощадних заходів. Ця програма діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій, до 31 грудня 2023 року та передбачає два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний». Встановлення або модернізація індивідуального теплового пункту входить до кожного з пакетів.

Інші новини

Від: 10 Грудня, 2021

Від: 8 Грудня, 2021

Від: 6 Грудня, 2021

Слава Україні !

АТ "Херсонська ТЕЦ" відновлює роботу сайту та кабінету користувача,

на даний час інформація на сайті та в кабінеті користувача потребує коригування, ведутся технічні роботи.

Увага зміна реквізитів з 01.02.2023 р.!

UA273204780000026001924912509
АБ «УКГАЗБАНК»
МФО 320478