ТАРИФИ на постачання теплової енергії

           Багатьох споживачів цікавить питання, з чим пов’язана вартість опалення і як формується тариф на нього.

Формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване  теплопостачання здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

АТ «Херсонська ТЕЦ» здійснюює розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво та надання послуг з постачання теплової енергії і подає їх Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та  комунальних послуг.

Рішення про встановлення тарифів на комунальні послуги може прийматися лише уповноваженими органами. Перед прийняттям цього рішення має відбутись інформування споживачів про намір зміни тарифів з обґрунтуванням такої необхідності.  Відповідна процедура визначена Порядком, затвердженим наказом Мінрегіону.

Законами України «Про ціни і ціноутворення», «Про державне регулювання у сферах комунальних послуг» передбачено, що НКРЕКП та органи місцевого самоврядування зобов’язані встановлювати тарифи на комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і гарячої води, на централізоване водопостачання та водовідведення здійснюється підприємствами, діяльність яких регулюється на місцевому рівні, згідно з вимогами Порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

У свою чергу, АТ «Херсонська ТЕЦ» – ліцензіат НКРЕКП формують тарифи згідно з Порядками формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, на послугу з постачання теплової енергії, на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженими  відповідними постановами НКРЕКП.

Варто зазначити, що у минулому опалювальному сезоні АТ «Херсонська ТЕЦ» виконало перерахунки за послуги з постачання теплової енергії, повязані із зміною ціни на природний газ, на суму майже 7 мільйонів гривень відповідно по Постанови КМУ від 24.12.2019р. № 1082

Отже, як ви вже зрозуміли, тарифна політика у теплопостачальному  господарстві безпосередньо залежить від цінової політики в паливно-енергетичному комплексі.

За матеріалами сайту minregion.gov.ua.