Заходи термомодернізації житлового будинку.
Поетапні заходи термомодернізації житлового будинку:
Встановити теплолічильник – це дасть змогу обертати економію тепла на економію грошей.
Встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та погодне регулювання – захід створює можливість регулювати кількість спожитого тепла в залежності від температури за вікном.
Замінити вхідну групу в під’їзді. «Вхідна група» це отой «шлюз» на вході. Необхідно поставити на ньому нові двері та зробити його «буквою Z», щоб уникнути потрапляння холодного повітря в під’їзд під час входу та виходу.
Замінити вікна в місцях загального користування на енергоефективні. Вікна завжди пропускають більше тепла, ніж навіть найгірші стіни, тому їм треба приділити особливу увагу.
Замінити вікна в квартирах. Це забезпечить як тепло і комфорт у квартирі, так і економію на опаленні загалом, адже тепер уся збережена енергія відбивається на загальнобудинковому теплолічильнику, а отже – у квитанціях.
Відбалансувати стояки та модернізувати систему опалення. Щоб уникнути ситуації «згори Африка, знизу Арктика» – необхідно відбалансувати стояки в будинку, прочистити систему та замінити зношені труби. Це забезпечить рівномірний розподіл тепла, а отже – комфорту, по квартирах.
Відремонтувати та утеплити дах. Дах теж може втрачати багато тепла, тому треба усунути всі проріхи та утеплити його мінеральною ватою.
На останньому місці знаходиться найпопулярніший нині захід – утеплення фасадів. Таке утеплення є найдорожчим і при цьому окупується найдовше, тому його варто проводити в останню чергу, коли закриті всі попередні статті енергоефективності.
Резонне запитання: де взяти кошти на виконання всього вищевказаного? Відповідь у статті за посиланням нижче.