Порядок надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі

АТ «Херсонська ТЕЦ» інформує, що з 01.10.2019р. набрав чинності Порядок надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг у грошовій формі».

Згідно з Порядком змінюється механізм надання та розрахунку громадянам пільг на оплату житлово – комунальних послуг, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії та ін. Зокрема, за вимогами Порядку структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та інформації, отриманої відповідно до п. 5 цього порядку розраховують щомісяця до 20 числа суми пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом, кількість членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у п.3 цього Порядку та визначених статтею 51 Бюджетного кодексу України та з урахуванням встановлених тарифів і державних соціальних нормативів у сфері житлово- комунального обслуговування.

Таким чином, за новим механізмом пільги на оплату житлово- комунальних послуг, на оплату внесків на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії розраховуватимуться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а не виконавцями комунальних послуг, обєднаннями.

Відповідно до вимог Порядку виплата розрахованої суми пільги здійснюється за двома механізмами:

-        

у грошовій безготівковій формі – шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики у АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк» договору з подальшим переказом коштів на рахунки виконавців комунальних послуг;

-        

у грошовій готівковій формі – шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Пунктом 7 Порядку передбачено, що пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої АТ «Ощадбанк» виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Отже, при наданні пільг у грошовій формі виконавці комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово – комунальні послуги – без урахування розміру пільг.

      У разі отримання від виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального/неопалювального сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.