Херсонська ТЕЦ - історія і сьогодення

    На сайті АТ «Херсонська ТЕЦ» ми часто публікуємо поточні новини підприємства, інформацію про перерахунки, ремонтні роботи, тощо. Сьогодні ми хочемо познайомити вас з історією підприємства, яке забезпечує теплопостачанням 52% мешканців м. Херсон.

    Акціонерне товариство «Херсонська теплоелектроцентраль» - підприємство з комбінованим виробітком теплової та електричної енергії - було засновене у 1956р. для роботи у єдиній енергетичній системі України по лініям 154 кв із встановленою електричною і тепловою потужністю 80 МВт і 724,7 Гкал/год., відповідно.

     У 50-ті роки було створено Херсонський енергокомбінат на базі ТЕЦ Херсонського бавовняного комбінату і Міської паротурбінної електростанції, - підприємство працювало для задоволення потреб Херсонського бавовняного комбінату. У 1960р. в наслідок реорганізації Херсонського енергокомбінату було створено Херсонську ТЕЦ. Підприємство пройшло значну історію зміни підпорядкунь, довгий час працювало у складі ПЕО «Одесаенерго», і лише 1998р. було переіменоване у ДП «Херсонська ТЕЦ» та стало самостійним.

      На початку своєї діяльності станція працювала від спалювання вугілля, а у результаті реконструкції котлів у 1978 – 1981р.р. була переведена на газомазутне паливо.

      Сьогодні АТ «Херосонська ТЕЦ» надає робочі місця для 456 мешканців м. Херсона та області. Тісно співпрацює з вищими навчальними закладами рідного міста. Наразі на підприємстві працює 66 випускники Херсонського національного технічного університету, частина з яких обіймають керівні посади або неодноразово нагороджувались почесними відомчими грамотам та відзнаками.