Прес-брифінг в Херсонській ОДА з питань перерахунку вартості теплової енергії відповідно до Постанови КМУ № 1082 від 24.12.2019р.

 

Сьогодні, 29 січня, під час прес-брифінгу з питань перерахунку вартості теплової енергії відповідно до Постанови КМУ № 1082 від 24.12.2019р., який провів заступник очільника області Сергій Козир, представники теплопостачальних підприємств області надали розрахунки коефіцієнту перерахунку.  

 

    Директор Департаменту розвитку територій ОДА Віктор Рассолов поінформував, що теплопостачальні підприємства провели значну роботу щодо розрахунків коефіцієнту перерахунку та зазначив, що очікувані знижки за тепло становитимуть від 50 грн. до 200 грн. за однокімнатну квартиру у відповідності до тарифів підприємств. В ході брифінгу було встановлено, що у питанні виконання рекомендацій даної Постанови всі теплопостачальні організації м. Херсона знайшли фінансову можливість піти на зустріч урядовим ініціативам та власним абонентам.

       Що стосується АТ «Херсонська ТЕЦ», то, як ми уже зазначали у попередніх публікаціях, перерахунок за грудень 2019р. буде виконано за діючими тарифами із застосуванням корегуючого коефіцієнта 0,964456 для врахування зміни ціни природного газу. Тобто у січневих платіжках наші абоненти зможуть побачити корегування нарахування за грудень 2019р. Поряд з тим зазначаємо, що тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води для АТ «Херсонська ТЕЦ»,  встановлені  Постановою НКРЕКП № 965 від 09 червня 2016 року та діють станом на сьогодні.

         Також в ході обговорення було порушено питання режиму роботи Херсонської ТЕЦ у період «плюсових» температур зовнішнього повітря. Як зазначила заступник голови правління Товариства зі збуту теплової енергії Олена Кузьміна, подача теплоносія регламентується температурним графіком теплової мережі АТ «Херсонська ТЕЦ», затвердженим Виконавчим комітетом Херсонської міської ради також вона додала, що енергетичне обладнання підприємства, відповідно до його технологічних особливостей, у період «плюсових» температур зовнішнього повітря працює у діапазоні 50% навантаження. Для індивідуального регулювання температури теплоносія у будинку можна встановлювати регулятори температури або індивідуальний тепловий пункт.

Завершуючи брифінг, спікери висловили сподівання, що споживачі вчасно розраховуватимуться за спожите тепло, адже від цього залежить рівень розрахунків теплопостачальних підприємств за спожиті енергоносії та уникнення штрафних санкцій з боку НАК «Нафтогаз України».