ОПЛАТА ЗА ОПАЛЕННЯ «НА КАРАНТИНІ»?

        В період запровадження карантину споживачам було тимчасово пом'якшено відповідальність за несплату комунальних платежів. Хоча в документі не було слів "за послуги ЖКГ можна не платити", чимало абонентів  АТ «Херсонська ТЕЦ» трактували нововведення саме так.
         Насправді ж на період дії карантину та протягом 30 днів після його скасування заборонялося стягнення штрафів та припинення надання комунальних послуг. Відстрочка, на яку отримали право громадяни, ляже на їхні плечі в майбутньому. Сподіватися, що "держава все спише", не доводиться.

       Як населення розраховувалося за теплопостачання в період карантину, як рівень розрахунків впливає на проведення підготовки до майбутнього ОЗП та чи варто боржникам боятися за своє житло?

        Не зважаючи на те, що субсидії стали грошовими і у незахищених верств населення не має приводів для несплати комуналки, майже 42 мільйони гривень заборгували абоненти категорії «населення» підприємству за минулий опалювальний сезон та 111 мільйонів за попередні роки. Ця проблема потребує нагайного вирішення, адже підприємству необхідно проводити підготовку до наступного опалювального періоду. Вже стало доброю традицією щотижня звітувати про виконані ремонтні роботи, місця для яких позначили весняні гідравлічні випробування. На сьогоднішній день роботи проводяться на наземних теплотрасах по Бериславському шосе та вул. Чорноморська, 20, відбувається заміна старих трубопроводів у теплових камерах по вул. Зала Егерсег, 17 та вул. Українська, 3. Додатково, іде встановлення нових засувок по вул. Белінського, Текстильників 4-Б, Горького, 13.

Чи можуть забрати житло за борги?

     Очільник центрального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко зазначає, що "Борг рахують за попередні три роки, тож для арешту єдиної квартири в середньому щомісяця потрібно накопичувати 2,6 тис грн заборгованості. В інших випадках ніхто не має права позбавляти житла", – пояснює Міненко.

     За словами заступниці міністра розвитку громад та територій Наталії Хоцянівської, стягнення житла в боржника може відбуватися тільки за рішенням суду. Вона радить подивитися на питання заборгованості з іншого боку. "Люди побоюються, що боржників можуть виселити, а чому ми не піклуємося про споживачів, які вчасно сплачують за послуги? Через те, що його сусід не платить, він має менше надії на покращення якості послуг", – заявила Хоцянівська.
         Погоджується з нею і членкиня НКРЕКП Ольга Бабій. "Якщо говорити з точки зору надавачів послуг, то через низький рівень розрахунків підприємства не можуть повноцінно працювати. Це позначається на якості послуг, своєчасності виплати зарплат та проведення ремонтів", – підсумувала Бабій.