Маєте борги за теплопостачання - забувайте про подорожі!

         У випадку систематичної несплати за теплопостачання суд може накласти арешт на рахунки та майно споживача та заборонити виїзд за кордон.

 

         Заборгованість абонентів Херсонської ТЕЦ за теплопостачання складає 112 млн. грн. Це катастрофічна сума для підприємства, якому необхідно розраховуватись за спожитий природний газ, ремонтувати тепломережі.

«Ми систематично нагадуємо нашим боржникам про необхідність сплачувати за спожите тепло вчасно: розміщуємо суми заборгованості на дошках оголошень, поширюємо звернення до абонентів у соціальних мережах, маршрутних таксі та на бігбордах міста. У разі досудового вирішення питання погашення заборгованості,  укладаємо договори реструктуризації відповідно до життєвих обставин кожного абонента. Адже споживачі, які вчасно оплачують за тепло, не мають страждати через недобросовісних платників», -коментує заступник голови правління із збуту теплової енергії Херсонської ТЕЦ Олена Кузьміна».Але, в разі неможливості вирішити питання погашення заборгованості добровільно, підприємство змушене звертатись до суду. Так, за останні шість місяців 2019р. Херсонська ТЕЦ направила 159 позовів до суду щодо стягнення 2 242 098 грн. «Це означає, що скоро з цими споживачами працюватимуть державні виконавці, які в рамках Закону «Про виконавче провадження» вживатимуть заходи примусового стягнення заборгованості, а саме: описуватимуть та реалізовуватимуть рухоме та нерухоме майно боржників, накладатимуть арешт на рахунки у банках (у т.ч. карткові). Крім основної заборгованості, неплатникам, додатково, доведеться сплатити судовий збір (1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму (1921грн. у 2019р.), виконавчий збір (10% від суми боргу) та витрати виконавчого провадження», - коментує головний юрисконсульт Товариства Наталія Польща».