Корисні поради по енергозбереженню

Кожен з нас може зробити свій побут комфортнішим та підвищити рівень життя, якщо спробує бути енергоощадним. Набагато простіше й дешевше зберігати теплову енергію, ніж потерпати від протягів, вогкості і холоду у власній квартирі чи будинку та сплачувати великі рахунки за марнотратно витрачені ресурси. Сьогодні ми наведемо низку корисних порад, які неважко виконати для забезпечення енергоефективності власної квартири та житлового будинку.

Регулярне промивання радіаторів – сприяє підвищенню тепловіддачі.

Засклення балкону або лоджії еквівалентно встановленню додаткового вікна. Це створює тепловий буфер з проміжною температурою на 10 градусів вище, ніж на вулиці у міцний мороз.

Необхідно виконати роботи по зашпаровуванню швів кутових стиків для запобігання потрапляння у квартиру зовнішнього повітря.

Необхідно відновити природну вентиляцію для запобігання появи плісняви.

Необхідно зобовязати житлову організацію закрити вікна на горищі та напівпідвальному поверсі.

У більшості наших будників витрати енергії на опалення перевищують аналогічні витрати в європейських країнах зі схожим кліматом у 3-5 разів. За оцінкою спеціалістів, до 50% загубленого тепла відбувається через вікна. Утеплення вікон може підвищити температуру в приміщенні на 4-5 градусів і дозволить відмовитися від електронагрівача, який за сезон може споживати до 4000 кВт/г на одну квартиру або від 2 до 5 тисяч (в залежності від тарифів на електроенергію). Утепліть деревяні рами ущільнювачем або змініть їх на пластикові склопакети.

Роблячи черговий ремонт помістіть під шпалеру тонкий шар пінополістиролу або пенофолу. Це гігієнічні, екологічні та безпечні у пожежному відношенні сучасні матеріали.

Особливо старанно треба утеплювати балконні двері.  На нижній частині дверей можна закріпити кнопками декоративний килимок, а на порозі зі сторони кімнати покласти, щільно притискаючи до дверей валик, зшитий з товстої тканини.

Теплозберігаюча плівка «Третє скло». Застосування пластикових рам за рахунок гумових ущільнювачів виключає проникнення холодного повітря через щілини. Одне скло як було, так і залишилось основним джерелом проникнення холоду в інші помешкання. Зараз застосовується вже і по три скла в одному пакеті, але, думаємо, що це не всім по кишені. Плівка має ідеальну прозорість, надзвичайно низький коефіцієнт тепловіддачі, низьку статичність, високу ефективність як зимою, так і влітку, низьку ціну.

 Зашпаровування щілин у віконних рамах та в дверних щілинах. Для цього використовують  монтажні піни, саморозширюючі герметизуючі стрічки, силіконові та акрилові герметики і т.п.  Результат – підвищення температури повітря в приміщенні на 1- 2 градуси.

 Ущільнення притвору вікон та дверей. Використовуються різноманітні самоклеючі ущільнювачі та прокладки. Ущільнення вікон виконується не тільки по периметру, але й між рамами. Результат – підвищення температури усередині приміщення на 1-3 градуси.

 Встановлення других дверей при вході до помешкання. Результат – підвищення температури приміщення на 1-2 градуси, зниження рівня зовнішнього шуму та загазованості.

 Встановлення тепловідзеркалюючого екрану (або алюмінієвої фольги) на стіну за радіатор опалення. Результат – підвищення температури в приміщенні на 1 градус.

 Намагайтесь не закривати радіатори щільними шторами, екранами, меблями – тепло буде ефективніше розподілятись у приміщенні.

 Дієвий спосіб зберігати тепло, яке виходить через вхідні двері – зробити теплоізолюючий тамбур. І якщо у вас двоє дверей чи одні, необхідно закрити щілини між стіною та дверною коробкою. Це робиться за допомогою монтажної піни.

 Постійно відчинена кватирка, як це не дивно, охолоджує, а не провітрює. А якщо на деякий час відкрити вікна, тоді повітря встигне змінитись, але при цьому не вистудить кімнату – поверхні у приміщенні залишаться теплими.

 

 Якщо двері у підїзді закриваються погано, то утеплення власних дверей може бути неефективним.  Цьому може допомогти або встановлення інерційного улаштування (так званий «доводчик дверей») або кодовий замок. Якщо у підїзді до цієї пори не встановлені подібні улаштування – це привід для звернення до організації, яка обслуговує Ваш будинок. Ви маєте право наполягати на утепленні дверей та вікон на сходинкових площадках.