Коригування тарифу на теплову енергію залежно від температури зовнішнього повітря.

 

 

Які фактори впливають на ціноутворення тарифу на теплову енергію від АТ «Херсонська ТЕЦ» розповідає начальник Служби збуту теплової енергії підприємства Олександр Демченко. «Коригування тарифу прямо залежить від температури зовнішнього повітря для тих будинків, які не обладнані приладами обліку теплової енергії. У відповідності до Постанови КМУ № 1037 від 30.10.2015р. базовий тариф в будинках без приладів обліку тепла коригується з урахуванням температури зовнішнього повітря, а саме: зниження температури повітря підвищує тариф за один квадратний метр.

У січні 2019р. при розрахунковій температурі повітря + 2 ₒС фактична середньодобова температура становила -0,6 ₒС, коефіцієнт коригування, відповідно, склав 1,1775. Тому розрахунок плати виглядає так: базовий тариф 38,01 грн.м2 множимо на коефіцієнт коригування 1,1775, отримуємо 44,745 грн. за 1 м2

На запитання «Чому батареї занадто гарячі?», «Чи є технологічна можливість знизити температуру подачі теплоносія?» відповідала в.о. директора технічного Тетяна Попцева.

«Мінімальне навантаження при якому можна безаварійно експлуатувати котли ТЕЦ – 50%, тому наразі ми працюємо, дотримуючись цього показника. Для того, щоб температуру подачі теплоносія можна було регулювати більш точно необхідно установити регулятори температури у житлових будинках. Хочу звернути увагу, що кошти для такого обладнання зацікавлені ОСББ можуть отримати у рамках спеціальної державної програми фінансової допомоги, так званого, «теплого кредиту».